مجله عروس

عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

مراسم عروسی در سراسر جهان از اهمیت بالایی برخوردار است و با مراسم و سنت‌های خاصی برگزار می‌شود. به طور کلی دانستن سنت‌ها و مراسم سایر کشورها همیشه جذاب است چه برسد که مربوط به چنین مراسم خاصی باشد. پس اگر فکر می‌کنید مراسم عروسی کشور ما با سنت‌های عجیب همراه است با عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان آشنا شوید.

10 تا از عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

1.      کره جنوبی- لگد کردن پای داماد

شاید لگد کردن پای داماد توسط عروس در بسیاری از نقاط جهان مرسوم باشد اما این مراسم متفاوت است چرا که در کره جنوبی این ساقدوش‌های داماد یا اعضای خانواده او هستند که این کار را انجام می‌دهند. آن‌ها کفش داماد را در آورده، مچ پاهایش را با طناب می‌بندند تا پاهایش را با چوب یا در برخی مواقع با یک ماهی خشک بزنند! (چه کاریه آخه!!!)

با وجود دردناک بودن این مراسم مردم کره آن را با تفریح ادغام کرده و حین اجرای مراسم از داماد سوالاتی نیز می‌پرسند تا به جذابیت و فان بودن آن افزوده شود. این مراسم عجیب در واقع برای نشان دادن قدرت و شخصیت داماد انجام می‌شود.

عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

2.      کنیا – تف کردن بر سر عروس!

یکی از عجیب‌ترین سنت‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد سنت مردمان قبیله ماسای در کنیا است. در بین مردم این قوم مرسوم است که طی مراسم عروسی و پیش از اینکه عروس به خانه داماد برود، پدر عروس بر سر او تف می‌کند! این احتمالا برای ما بسیار عجیب باشد و بی احترامی محسوب شود اما در بین مردم این قبیله تف کردن سمبل خوش شانسی و آینده نیک است. نکته عجیبی که در بین مردمان ماسای وجود دارد این است که به طور کلی تف کردن را امری محترم می‌شمارند به طوری که حتی بر سر کودکان تازه متولد شده نیز تف می‌کنند تا شانس بد از آن‌ها دور باشد.

عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

3.      اسکاتلند – سیاه کردن

سنت عجیبی که به «سیاه کردن» شهرت دارد در بخش‌هایی از اسکاتلند مرسوم است. در این مراسم عروس و داماد یک روز قبل از مراسم عروسی با دوستانشان گرد هم می‌آیند و دوستانشان سرتا پای عروس و داماد را در مخلوطی از زنجبیل، دوده، پَر و آرد ‌می‌پوشانند و پس از آن به خیابان رفته و جشن خود را با پیاده روی در محله می‌گیرند. این افراد معتقدند که این مراسم ارواح خبیث را از زندگی عروس و داماد دور می‌کند.

عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

4.      هند – ازدواج با درخت!

از آنجایی که در ستاره شناسی هندی سیاره مارس را سیاره جنگ می‌دانند، افرادی که ستاره تولدشان این سیاره باشد با اعتقادات مردم هند در ازدواج ناموفق هستند و حتی برخی معتقدند این افراد موجب می‌شوند همسرانشان زود بمیرند. برای رفع این مشکل، پیش از عروسی مراسمی با نام Kumbh vivah برگزار می‌شود. در این مراسم نمادین عروس با یک درخت موز یا یک بت از خدایان ویشنو ازدواج می‌کند تا قبل از ازدواج رسمی، نفرینی که بابت ستاره تولدش برایش وجود دارد از بین برود. جالب است که بدانید هنرپیشه مطرح بالیوود و برنده دختر شایسته جهان در سال 1994، آیشواریا، نیز برای ازدواج خود در سال 2007 این مراسم را به جا آورد.

عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

5.      آلمان – شکستن ظرف

در برخی از مراسم عروسی آلمانی، میهمانان در خانه عروس و داماد جمع شده و در مراسمی که به آن Polterabend می‌گویند تعدادی از ظروف کوچک آن‌ها را می‌شکنند. آن‌ها معتقدند این کار برای عروس و دامان شانس بهمراه دارد. پس از این مراسم عروس و داماد باید با هم این ظروف شکسته شده را جمع کنند با این پیام که با همکاری می‌توانند بر تمامی مشکلات و چالش‌های زندگی مشترک پیروز شوند. در بین مردم آلمان این همکاری و زندگی که همه چیز آن کاملا مشترک پایه گذاری شده باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.  

عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

6.      چین- مراسم گریه!

مراسم عروسی یک مراسم احساسی برای عروس و داماد و خانواده‌هایشان است. شاید اشک ریختن عروس و خانواده‌اش از سر احساساتی شدن در این مراسم دیده شود اما رسمی که در چین وجود دارد واقعا عجیب است. گریه کردن بخشی از مراسم حاضر شدن برای ازدواج است که یک ماه پیش از مراسم اجرا می‌شود. عروس‌های قوم توجیا (Tujia) روزی به مدت یکساعت گریه می‌کنند. در حالیکه ده روز اول را به تنهایی اجرا می‌کند در ده روز دوم مادربزرگش او را همراهی کرده و در ده روز بعد سایر زنان خانواده نیز به این مراسم وارد شده و به گریه کردن می‌پردازند.

عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

7.      فرانسه – سوپ مخصوص

مراسم مخصوص و ویژه عروس و داماد در برخی از مناطق فرانسه مراسم سوپ مخصوص عروس و داماد است که به آن La Soupe گفته می‌شود. در این مراسم از غذاها و نوشیدنی‌های مانده از شب قبل یک سوپ برای عروس و داماد آماده می‌کنند تا به آن‌ها انرژی بیشتری ببخشند. هرچند امروزه این مراسم به خوردن شکلات و نوشیدنی ختم می‌شود و سوپ تهیه شده دیگر توسط افراد خورده نمی‌شود.

8.      مالزی و اندونزی – ممنوعیت خروج از خانه!

شاید این یکی از عجیب‌ترین مراسم عروسی در جهان باشد که در بین مردمان قبیله خاصی در اندونزی و مالزی مرسوم است. عروس و داماد تا سه روز بعد از مراسم عروسی نباید خانه را ترک کرده یا از حمام استفاده کنند. جالب است که برای اطمینان از اینکه هردو از این قانون پیروی می‌کنند در این سه روز تحت نظارت چند فرد نیز قرار می‌گیرند. علاوه بر اینها، در این سه روز هردو فقط می‌بایست مقدار کمی غذا و نوشیدنی مصرف کنند. آن‌ها معتقدند سرپیچی از این قانون موجب بدشانسی و جداییشان خواهد شد.

9.      مراسم خاکریزی

یکی از ترندهای محبوب عروسی که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته مراسم ترکیب کردن ماسه یا خاک است. مراسم ماسه یا خاکریزی یک مراسم جذاب محسوب می‌شود و تنها یک پیام ساده دارد: دونفر به یک روح تبدیل می‌شوند. عروس و داماد ترکیبی از دو ماسه در دو رنگ مختلف را در یک ظرف همزمان می‌ریزند. این کار سمبلی از یکی شدن دو زندگی است. با هر رنگ و هر نوعی که باشند وقتی در یک ظرف قرار می‌گیرند دیگر جداکردنشان ممکن نیست. با این امید که عروس و داماد این مراسم هم از یکدیگر جدا نشوند این مراسم محبوبیت بالایی کسب کرده است.

عجیب‌ترین سنت‌های عروسی جهان

10.  مغولستان- جگر جوجه

بدون شک این یکی از عجیب‌ترین و غیرعادی‌ترین مراسم عروسی محسوب می‌شود. پیش از اینکه تاریخ مراسم مشخص شود، زوجی که می‌خواهند ازدواج کنند باید در یک مراسم عجیب شاهد کشتن یک جوجه باشند. این زوج باید یک چاقو را دونفری در دست بگیرند و این جوجه را کشته و جگرش را در وضعیت سالمی از بدنش خارج کنند! (چقد خشن!) اگر در این مراسم جگر جوجه سلامت از بدنش خارج شود، می‌توانند تاریخ عروسی را مشخص کنند. اما اگر در وضعیت مناسبی نباشد باید این کار مجدد انجام شود تا زمانیکه در وضعیتی که مورد نظرشان است باشد. این یعنی در این مراسم ممکن است چندین جوجه به قتل برسند! آن هم فقط برای مشخص کردن تاریخ عروسی!!

 کدام مراسم برای شما عجیب‌تر است؟

مراسم و رسومات هر کشوری پیشینه و داستان خاصی پشت خود دارد و هر چیزی که برای ما عجیب به نظر می‌رسد جزو اعتقادات مردم آن کشور محسوب می‌شود. همانطور که مراسمی همانند حنابندان برای کشور ما بین بسیاری از مردم هنوز مرسوم است و به آن معتقد هستند. برای شما کدام رسومات عروسی عجیب‌تر بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.