مجله عروس

9 اشتباهی که هنگام خرید لباس عروس مرتکب می‌شوید

9 اشتباهی که هنگام خرید لباس عروس مرتکب می‌شوید

خرید لباس عروس یک مرحله پر چالش از آماده شدن برای مراسم عروسی است. همه عروس‌ها دوست دارند زیباترین لباس را بر تن کنند و همین مساله موجب می‌شود انتخاب لباس عروس برایشان دشوار شده و حتی گاهی اقداماتی انجام دهند که خرید لباس عروس را برایشان دشوارتر می‌کند. بنابراین لازم است قبل از اقدام برای تهیه لباس عروس نکاتی را درباره این مرحله مهم بدانید که شما این اشتباهات را مرتکب نشوید و بتوانید این مرحله را با کمترین چالش سپری کرده و زیباترین لباس عروس را تهیه کنید.

9 اشتباه هنگام خرید لباس عروس

1.     توجه نکردن به فرم اندامی

اولین قدمی که می‌تواند شما را به لباس رویاییتان نزدیک کند شناخت فرم اندامیتان است. این مرحله می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بهتری درباره لباسی که با اندامتان متناسب است بگیرید. می‌دانید کدام مدل لباس برای فرم اندامی شما مناسب است؟ دانستن این نکته به شما کمک می‌کند بدانید لباستان باید بلند باشد یا کوتاه، پفی باشد یا دنباله دار و با توجه به این نکات می‌توانید دسته گل عروس خود را نیز انتخاب کنید.

2.     نداشتن ذهنیت کلی از لباس مورد نظر

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که عروس‌ها هنگام خرید لباس عروس مرتکب می‌شوند نداشتن ذهنیت از مدل لباس عروسی است که می‌خواهند. هرچند در قدم اول تا حد زیادی می‌توانید تصویر نسبتا واضحی از مدل لباس عروس خود داشته باشید. اما بد نیست پیش از اینکه برای پرو لباس بروید، سایت‌ها یا صفحات اجتماعی که لباس عروس‌های متنوعی ارائه می‌کنند را ببینید تا هم بتوانید با ترندهای روز در این زمینه آشنا شوید هم مدل‌های متنوع لباس عروس را ببینید و تصویری از لباس روییاییتان در ذهن ایجاد کنید. این کار را می‌توانید با مشخص کردن یک تم رویایی برای عروسیتان راحت‌تر کنید. پس لازم است با انواع تم عروسی آشنا شوید تا بدانید کدام تم عروسی مناسب شماست.

9 اشتباهی که هنگام خرید لباس عروس مرتکب می‌شوید

3.     امتحان کردن گزینه‌های متعدد

وقتی شما تعداد زیادی گزینه برای خرید داشته باشید انتخاب برایتان دشوارتر است و این کار موجب می‌شود دائم فکر کنید ممکن است لباس دیگری برایتان مناسب باشد و شاید بهترین گزینه خود را در اثر پیچیده کردن ماجرا از دست بدهید. بنابراین بهتر است پیش از پرو کردن لباس برای خودتان عدد مشخص کنید تا بتوانید بهترین گزینه‌ها را پرو کنید و از بین آن‌ها گزینه‌ای که مناسب اندامتان است را انتخاب کنید. حتی اگر لباس مورد نظرتان را در همان روز نیافتید از پوشیدن لباس بیشتر از تعدادی که تعیین کرده‌اید بپرهیزید تا بتوانید به خودتان و ذهنتان آرامش بدهید تا بهتر بتواند تصمیم گیری کند.

4.     راهنمایی گرفتن از افراد اشتباه

همیشه برای خرید لباس همراهانی داریم که قرار است ما را در انتخاب بهترین گزینه کمک کنند. این افراد می‌توانند شامل افراد درجه یک خانواده یا دوستان صمیمی شوند. برای خرید لباس عروس حتما از کسانی راهنمایی بگیرید که می‌دانید درک کامل و شناخت خوبی از شما دارند. افرادی که سلیقه شما را بهتر بشناسند و بارها با شما خرید رفته باشند می‌توانند با اعتماد به نفس بیشتری به شما بگویند لباسی مناسب شماست یا علیرقم علاقه شما به یک لباس بتواند ایراد آن را به شما بگوید. افرادی که صرفا برای خرید لباس عروس شما را تایید می‌کنند نمی‌توانند به شما کمک کنند بهترین گزینه را انتخاب کنید.

5.     نظر دادن درباره لباسی که در رگال است

اغلب مواقع لباسی که تن مانکن می‌بینیم برایمان جذاب‌تر از لباسی است که در میان سایر لباس‌ها آویزان شده. همانطور که نباید لباسی را با توجه به تن دیگران انتخاب کنید، نباید لباسی را که در رگال آویزان است را نیز پیش از پرو کردن رد کنید. اگر فکر می‌کنید کمی از آنچه در رویایتان دارید را می‌توانید در این لباس بیابید، لباس داخل رگال را نیز پرو کنید چرا که آنچه در تن شما دیده می‌شود با آنچه در رگال آویزان است بسیار متفاوت خواهد بود. پس تصور نکنید فقط باید لباس‌های تن مانکن را پرو کنید بلکه با توجه و دقت بیشتری بگردید.

9 اشتباهی که هنگام خرید لباس عروس مرتکب می‌شوید

6.     همراه نداشتن کفش عروسی

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از عروس‌ها حین خرید لباس عروسی مرتکب می‌شوند همراه نداشتن کفشی است که قرار است در این روز به یاد ماندنی به پا داشته باشند. در نظر داشته باشید لباس عروس شما باید هماهنگی با کفش شما داشته باشید. هرچند ممکن است تصور کنید بلندی لباس موجب می‌شود کفش دیده نشود اما حسی که شما حین پوشیدن هر دو کنار هم دارید متفاوت خواهد بود. میزان پاشنه کفش به روی شکل لباس در اندامتان تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین برای پرو و خرید لباس عروس حتما کفشی که می‌خواهید روز عروسی بپوشید را همراهتان ببرید.

9 اشتباهی که هنگام خرید لباس عروس مرتکب می‌شوید

7.     نداشتن بودجه معقول برای خرید لباس رویایی

حتما برای مراسم عروسی خود بودجه خاصی در نظر گرفته‌اید. شاید بهتر باشد پیش از اینکه بخواهید این بودجه را تقسیم بندی کنید نسبت به قیمت متوسط لباس عروس اطلاعاتی کسب کنید تا بهتر بتوانید بودجه خرید لباس رویایی خود را مشخص کنید. گاهی شاید لازم باشد برای تهیه لباس مد نظرتان از سایر بودجه‌های غیرضروری مراسم عروسی کم کنید. بنابراین باید یک تصویر کلی از آنچه نیاز است و آنچه ضروری نیست داشته باشید.

8.     عجله کردن برای خرید لباس عروس

برای خرید لباس عروس عجله نکنید. با وجود اینکه توصیه نمی‌شود تعداد زیادی لباس پرو کنید که انتخاب برایتان سخت نشود، عجله نیز نکنید. بنابراین زمان کافی برای گشتن و امتحان کردن لباس‌های مختلف بگذارید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. اما در نظر داشته باشید که نباید خرید لباس عروس را به آخرین لحظات آماده شدن برای عروسی موکول کنید چرا که همین مساله موجب می‌شود مجبور باشید با عجله نسبت به خرید خود اقدام کنید. زمان کافی بگذارید، دیر نکنید، لباس زیادی را پرو نکنید ولی به روی هر لباس و  حسی که در آن دارید به خوبی فکر کنید.

9.     در نظر نگرفتن زمان برای اعمال تغییرات روی لباس

دیر اقدام کردن نسبت به خرید لباس اشتباهی است که به موجب آن با این مشکل نیز مواجه خواهید شد. لباسی که پرو می‌کنید ممکن است نیاز به تغییراتی جزیی داشته باشد و پس از آن باز باید نسبت به پرو لباس اقدام کنید. بنابراین باید زمان کافی داشته باشید که این دو مرحله را طی کنید و در صورت وجود مشکل در پرو دوم لباس، آن را نیز برطرف کنید. بنابراین حداقل یک هفته را برای این تغییرات در نظر بگیرید.

9 اشتباهی که هنگام خرید لباس عروس مرتکب می‌شوید

خرید لباس عروس از مزون شقایق تفرشی

شما می‌توانید انواع لباس عقد و عروسی را در سایت شقایق تفرشی و پیج اینستاگرام آن ببینید و لباس رویایی خود را در نظر بگیرید و برای پرو لباس اقدام کنید. با پر کردن این فرم می‌توانید در زمانی مناسب و دقیق برای پرو کردن لباس به مزون شقایق تفرشی بیایید و لباس‌های مورد نظرتان را به تن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.